Yaklaşık 60 yıllık yem üretim bilgisine sahip olan BALCILAR Yem Sanayi Konya merkezde, 5000m2'lik bir alanda üretim yapmaktadır.

Teknolojik donanıma sahip olan fabrikamız, tamamen otomasyon sistemlerine sahip makinaları, saatte 45 ton yem üretebilmektedir.

Kaliteyi birinci planda tutan firmamız, sağlıklı, kaliteli ve verimliliğe yönelik ARGE çalışmaları ile büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve diğer hayvan türleri için yem çeşitlerini geliştirmektedir.

Amacımız; ticari kaygılar taşımada, istikrarlı ve kaliteli yem üreterek besicilerimizin daha kaliteli ve sağlıklı üretim yapmalarına katkıda bulunmaktır.

Ticari kaygıdan dolayı üretilen yemlerde kullanılan zararlı verim artırıcılar ve kimyevi protein kaynakları (üre vs.) bir taraftan besicilerimizin üretim verimliliğini düşürürken, diğer taraftanda insan sağlığına ve ülkemiz hayvancılığına yapılabilecek en büyük kötülüktür.

Bu inançtan dolayı sizlere organik (doğal) ürünlerden oluşan karışımlar hazırlayarak şartlar elverdiğince aynı özellikte yem yapmaktayız. Sağlıklı hayvancılık yapılması için gereken teknik yardım ve destekler vererek sizlere daha güzel hizmet vermenin zevkini yaşıyoruz.

Balcılar Yem olarak "Yemde Değişmeyen Kalite"nin onurunu daha uzun yıllar boyu sizlerle paylaşmayı dileriz.

Saygılarımızla.